Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami

(podstaw filmu i fotografii, intermediów, itp.) do udziału w kolejnej edycji warsztatów artystycznych „Multimedia w sztuce" organizowanych przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie w dniach 15-17 listopada 2023 - zmiana terminu na 29 listopada–1 grudnia 2023 roku (od środy do piątku).

Temat tegorocznej pracy: „Zemsta” – film/animacja inspirowana twórczością Aleksandra Fredry (1-minutowa)

Podczas tegorocznych Multimediów w Sztuce uczestnicy odwiedzą Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w Zakładzie Nowych Mediów poznają nowe narzędzia oraz zobaczą pracownie akademii a wykład wprowadzi ich w zagadnienia omawiane na późniejszych zajęciach warsztatowych. Jeszcze tego samego dnia w naszej szkole, uczestnicy doświadczą interaktywnego wymiaru animacji. Łukasz Wiese opowie o animacji na żywo z wykorzystaniem nowych mediów. Podczas warsztatów uczestnicy będą malować i animować światłem tworząc spontaniczne sekwencje ruchu opowiadające improwizowane historie na żywo.

Drugiego dnia warsztatów Paulina Kozieł-Pacia, Absolwentka Katowickiego ASP, przeprowadzi wykład oraz warsztaty na temat „Lalki w technice Stop Motion” oraz przedstawi podstawy i zasady konstruowania szkieletów lalek z materiałów dostępnych w domu. Animacja Pauliny Kozieł "Winter Bird" wyświetlana była na wielu festiwalach, min. Animator, Ars Independent czy O!pla. Jest współzałożycielką studia animacji "Wsumie".

Jak co roku warsztaty zakończymy wykładem – tym razem przeprowadzonym przez Magdalenę Botor absolwentkę wydziału animacji Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi - na temat trików animacyjnych oraz inny zaganień pracy nad animacją. Po wykładzie nastąpi przegląd filmów/animacji stworzonych przez uczestników warsztatów. W trakcie przeglądu odbędą się rozmowy jury z twórcami. Po zakończeniu tradycyjnie odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy film, a jury uda się na obrady, w trakcie których wyłonione zostaną najbardziej wyróżniające się produkcje.